O mnie

bitmoji jabberwocky turystyka piesza

Źródło: Bitmoji

Fotografia to moje hobby. Drugie w kolejności zaraz po podróżowaniu, najlepiej na własnych nogach! Na szlaku zawsze mam ze sobą aparat fotograficzny lub przynajmniej telefon z możliwością uwieczniania widoków w jako takiej jakości. Oto efekty pieszych wypraw, zwiedzania i pstrykania fot, zgromadzone na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Towarzyszem moich podróży jest Dyletant. Wędrujemy w duecie!

Dlaczego fotografia?

Bo pozwala zachować na dłużej magiczny klimat miejsc i zdarzeń. Na starość mam zamiar odświeżać sobie pamięć przy pomocy zdjęć i wspominać, wspominać, wspominać! A poza tym ma niski próg wejścia. Nie trzeba mieć kupy kasy, wielkiego talentu ani lat pełnych nauki, aby czerpać radość z fotografowania i nie straszyć swoimi zdjęciami.

Faktem jest, że nie wszystkie publikowane tutaj zdjęcia są mojego autorstwa. Fotografie w kategorii „codziennik” są z wolnego dostępu. Niemniej jednak każde takie zdjęcie oznaczam źródłem. Komiksowe grafiki pochodzą z aplikacji Bitmoij. Dla wszystkich innych zdjęć jestem jedynym dysponentem praw autorskich, chyba że zaznaczono inaczej.

Dlaczego podróżowanie?

Bo zmusza do odkrywania nowych ścieżek i pozwala zachwycać się nowościami tak, jak wtedy, gdy byliśmy małymi dziećmi i wszystko było po raz pierwszy! Bo żyje się raz i nie będzie więcej okazji do chłonięcia świata wszystkimi swoimi zmysłami i cieszenia się jego pięknem. Bo zawsze lubiłam filmy i książki „drogi” ;).

Dlaczego turystyka piesza?

Bo jest nieśpieszna, wymaga cierpliwości, pozwala na bliskość z przyrodą i zarazem wręcz zmusza do bezpośredniego kontaktu z otoczeniem. Bo potrzebne są do niej tylko buty, plecak i dobre nastawienie. Bo można ją uprawiać w każdym wieku i właściwie niezależnie od stanu zdrowia. Chodzenie jest najbardziej egalitarnym i naturalnym sposobem spędzania wolnego czasu, jaki tylko można sobie wymarzyć. Turystyka piesza to filozofia życia!

Dlaczego zdjęcia są w kwadracie?

Bo dzięki takiemu formatowi, fotografia wydaje się bardziej kameralna. Przy obróbce zdjęć korzystam z aplikacji Instagrama. Również z jej filtrów.

Czym fotografuję?

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie zostały wykonane sprzętem typowo amatorskim. Używam albo aparatu fotograficznego z Lumii 535, Xiaomi Redmi Note 4, albo Canonona PowerShot SX410 IS. Efekty są różne – oceńcie sami!

Prywatnie

Pracuję „w internetach” (przy tworzeniu stron www), studiowałam filozofię, wiecznie chodzę z zakatarzonym nosem i mam wielkiego, białego i zrzędliwego kota Józefa :).